Dzisiaj jest:

:.: MENU :.:

Strona główna
Historia hodowli
Cechy ras
Suczki Goldenki
Suczki Labradorki
Suczki Entlebuchery
Rodowody
Reproduktory
Galeria zdjęć
Sprzedaż
Kontakt z nami
Księga gości 

 

HISTORIA HODOWLI

NASZA HODOWLA
Hodowla została zarejestrowana w 1994r. z chwilą przybycia do nas suczki rasy Golden Retriever o imieniu Astrid (z hod. p. Teeuwsene z Holandii). Od niej też pochodzi nazwa hodowli „Od Astrid”.
Psy w naszym domu były od zawsze, ale nie rasowe. Pani Justyna Bielicka, która jest doświadczonym hodowcą zachęciła mnie do hodowania retrieverów. Rzeczywiście goldeny i labradory łatwo i chętnie się uczą, chcą słuchać nie posiadają agresji, są miłe, kochające i do tego piękne, doskonały pies dla rodziny.
Astrid była pierwsza, miała mądre i piękne szczenięta, które były pierwszymi szczeniętami tej rasy w związku kynologicznym w Poznaniu, na wystawach zdobywają medale i tytuły championów.
Następnie została w hodowli Atena córka Astrid i dalej córka Ateny Tracey a także suczki Fany Gold Negrus, First Lady Negrus oraz najmłodsza suczka Sayga Negrus i przepiękny pies, który jest reproduktorem z tytułem championa Nissan Negrus z hodowli p. Justyny Bielickiej.
Zachęceni dobrymi wynikami rozszerzyliśmy hodowlę o labradory: suczki Telimena Negrus i Titina Negrus nauczyły nas miłości też do labradorów.
Labradory są psami inteligentnymi o żywym temperamencie chętne do nauki i zabawy.Hodowla retrieverów daje nam dużo satysfakcji. Szukając nowych doświadczeń w tym roku sprowadziliśmy do hodowli nową rasę. Są to dwie suczki rasy Entlebucher Sennenhund Bila i Bora z hodowli „Brabusz”. Niewielkie zwinne i bystre „otaczają swoich opiekunów czujna uwagą”. Są to szwajcarskie psy pasterskie, które swoje instynkty opiekuńcze przeniosły na rodzinę.
Bliższe informacje o retrieverach i entlebucherach znajdą Państwo w charakterystykach ras.
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony, a zainteresowanych do kupna szczeniaków. Polecamy także usługi naszego reproduktora.
Jeżeli macie Państwo pytania lub potrzebujecie pomocy proszę do nas dzwonić - zawsze chętnie pomożemy.
 

Z kynologicznym pozdrowieniem
Zdzisława Krzyżańska

 

GOLDEN RETRIEVER
Wywodzi się od dawnych owczarków kaukaskich, tresowanych do cyrku, które przy okazji występów grup cyrkowych trafiły w 1885 roku do angielskiego miasta Brighton. Tam lord Tweedmouth - sir D. Majoribank odkupiwszy psy skrzyżował je z blodhoundami.
Aktywny i energiczny, o doskonałym węchu sprawdza się jako myśliwy i przewodnik ociemniałych. Spokojność i uczuciowość sprawia, że jest miłym towarzyszem zarówno dla dzieci jak i dorosłych, jest także dobrym stróżem.

LABRADOR RETRIEVER
Wywodzi się od psa  Saint-Jones,  żyjącego w XVIII wieku na Nowej Fundlandii, używany do odzyskiwania ryb przez poławiaczy dorszy, które wymknęły się z sieci. Około roku 1820 został sprowadzony do Wielkiej Brytanii.
Pies ma wrodzony instynkt aportera, zrównoważony. Wspaniały węch sprawia, iż bywa zatrudniany w policji. Wierny i bardzo uczuciowy, jest przyjacielem dzieci i uroczym towarzyszem.

ENTLEBUCHER SENNENHUND
Jest najmniejszym z czterech szwajcarskich Sennenhund. Pochodzi z Entlebuch,  części kantonu Luzern i Bern.  Obok wrodzonych właściwości żwawego i nieustraszonego gońcy odkryto jego znakomite uzdolnienia jako psa użytkowego. Dzisiaj wciąż jeszcze przy skromnej ich ilości, ten atrakcyjny trójkolorowy pies znalazł swoich miłośników i cieszy się jako pies  rodzinny rosnącą popularnością.
 


Copyright  2004 OD ASTRiD Wszelkie prawa zastrzeżone